Filmowanie konferencji

Filmowanie konferencji

Naszym Klientom oferujemy wielokamerowe filmowanie konferencji, spotkań biznesowych, wystąpień oraz imprez sportowych.

Filmowanie konferencji Warszawa
Filmowanie konferencji

Podczas filmowania konferencji stosujemy, w zależności od zapotrzebowania systemy typu slidecam, steadicam czy krany kamerowe.

Zapis obrazu odbywa się za pomocą kamer w jakości HD lub w przypadku zapotrzebowania na bardziej plastyczny obraz z większą głębią ostrości – przy pomocy aparatów – bezlusterkowców z wymienną optyką.

Ile kamer? Nie ma żadnej wytycznej, która mówiłaby ile potrzeba jest kamer do filmowania konferencji, jednakże naszym standardem są minimum dwie, które zapewniają większą dynamikę filmu po montażu, oraz dają możliwość swobodnej zmiany kadru podczas filmowania.

Po pierwsze bezpieczeństwo:

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, gdy uczestnicy konferencji w sposób całkowicie przypadkowy „wpadali” w sprzęt powodując drżenie obrazu lub w bardziej drastycznych sytuacjach wyłączenie kamery – wypięcie z zasilania.
W takiej sytuacji istnieje możliwość podczas montażu podmiany ujęcia z kamery dodatkowej.

Urozmaicenie i dynamika: 

Obraz montowany z minimum dwóch kamer, staje się bardziej dynamiczny, co przy wielogodzinnej konferencji zdecydowanie poprawia komfort oglądania. Druga kamera może również służyć do filmowania slajdów wyświetlanych podczas prezentacji, co podczas montażu pozwoli montażyście w odpowiednich momentach podłożyć zdjęcia właściwe, synchronizując je z wypowiedzią prelegenta.

W jaki sposób rejestrujemy dźwięk podczas konferencji?

W większości przypadków sale konferencyjne posiadają systemy audio, wyposażone w dodatkowe wyjście sygnału, w które wpinamy się z kamerami. Jeżeli zdecydują się Państwo na filmowanie konferencji, powinni Państwo zapytać obsługę, w jakie wyjście wyposażony jest system audio.

Najbardziej popularne wyjścia to XLR lub Duży Jack.

Może się tak zdarzyć, że system wyposażony jest w inne, niestandardowe wyjście, dlatego należy o tym poinformować ekipę filmową, aby mogli odpowiednio wcześniej się przygotować (zaopatrzyć w przejściówki, złącza itp.).

W przypadku wątpliwości, rekomendujemy przeprowadzenie testów z odpowiednim wyprzedzeniem.

Oferujemy filmowanie:
– konferencji naukowych, biznesowych, prasowych
– kongresów, zjazdów, sesji
– spotkań biznesowych, pracowniczych, związkowych
– imprez sportowych
– imprez artystycznych (koncerty, spektakle)
– imprez firmowych (integracyjnych)
– pikników
– imprez outdoorowych

Pełna oferta